Aslan Burcu Yıldızname

Aslan Burcu yıldızname yorumuna göre Aslan Burçları ateş grubuna dâhil olan burçlardandır. Sarıya yakın beyaz yüz bu burca özel olmakla birlikte ilk dikkat çeken özellikleri arasındadır. Genelde az miktarda saçları vardır. Yüzlerinde onların nişanı olan bir yaraya sahiptirler. Kadın Aslan Burçları herkese karşı iyi davranırlar ve kalplerinde kötülüğe yer yoktur. Soğuk algınlığı onlar için kötüdür ve genellikle hastalıkları bu nedendendir. Onlara iyi gelmeyen bir şey varsa o da soğuk günlerdir. Aslan Burçlarının en mutlu oldukları zamanlar sıcak aylardır. Bu yüzden tatili çok severler. Her ne kadar tatil yapmayı çok sevseler de deniz ve deniz yolculukları için korku beslerler. Bulundukları gemin batması ve boğulmaları onlar için ihtimal dâhilinde olan risklerdir. Bu yüzden de mümkün olduğunca yolculuklarını deniz yoluyla yapmamalıdırlar.

Yıldızname, kadın Aslan Burçlarının saflıkları yüzünden başlarının belaya gireceğini yazar. Başka kadınlar onlara karşı haset duyarlar. Eşleriyle aralarını bozmak için her yolu deneyenler olur, bunun için büyü yoluna bile gidebilirler. Sarı ve esmer olmaları fark etmez, her kadın onlar için tehlike arz eder, kendilerini onlardan uzak tutmalarında fayda vardır. Yıldızname’ye göre kadın Aslan Burçlarını dostlarını İkizler burcundan seçmelidirler. Çünkü bu burç grubuyla olan arkadaşlıkları onlara fayda getirir. Ancak Boğa grubu kadın Aslan Burçlarının baş düşmanıdır, her fırsatta onlardan uzak olmaya çabalamalıdırlar.

Kadın Aslan Burçları Yıldıznamesine göre beyaz tenli erkeklerin ona faydası dokunur ama esmer erkekler onun için zarar demektir. İki ya da daha fazla kez evlenebilirler. İlk eşlerinin üstünde çok baskı kurarlar, geçimsizliklerinin yegane nedeni budur ve sonuç olarak eşleri onları terk eder. İlk eşinden ayrıldıktan sonra ikinci ve üçüncü eşi onun ilk eşine yaptıklarını ona çektirir ve kadın Aslan Burçları bu baskıyı çekmek zorunda kalır, sonuç olarak bütün serveti yok olur. Aslan Burçlarının çevresinde erkekler pervane olur fakat tek amaçları ondan faydalanmaktır. Bu durumlar da kadın Aslan Burçlarının yararına değildir.

Yıldızname’ye göre kadın Aslan Burçları ailelerinde gerekli sevgiyi görürler. Annesi ve babası ona çok faydası dokunacak şeyler yaparlar, kardeşleri arasında en çok kayırılan insan odur ve güzellik bakımından da birincidir. Ebeveynlerinin ölümü durumunda ona kalan para onun için önemli değildir, zaten kalsa bile kendisi bu parayı çarçur eder, sadece zararını görür. Ömrünün ortalarında bütün birikimini tüketir, paraları suyunu çeker, fakat bu kadın Aslan Burçlarını üzmez, çünkü onlar için servet sahibi olup olmamak fark etmez. Bu düşüşten sonra uzun zamanda da olsa düzene girerler. Ya yalnız bir adet evladı olur ya da bu şansa hiç erişemez. Çocuk sahibi olmamak kadın Aslan Burçlarının asabi olmasına sebep olur. Düşük yapma ihtimali vardır ve bu düşük onun çok acılar çekmesine sebep olur. Bu yüzden yataklara düşer ama iyileşmeyi çabuk başarır. Bu acıları çabuk unutur ve tekrar çocuk sahibi olmak için yanıp tutuşur. Kadın Aslan Burçları çocuklara düşkünlüğü çoktur.  Bu yüzden de bir evlat sahibi olmayı çok arzular. Yıldızname’ye göre Aslan Burçlarının kendilerini kaptırmamaları gereken bir konu da hassas oluşlarıdır. Çok ümitlenirler ve çok yüksek hayaller kurarlar. Umutsuz ve platonik aşkların içine düşerler.  Bu aşklar kadın Aslan Burçlarının dağılmasına sebebiyet verir ama kendini toparlaması çok uzun zaman almaz. Beklemediği şekillerde para onu bulur ve bu durum karşısında aşırı bir mutluluk hisseder.

Kadın Aslan Burçları turuncu renkli kıyafetleri çok severler. Elmas ve yakut onlara çok uğurlu gelir, bu yüzden üstlerinden eksik etmemeleri kendi hayırlarına olur. Kendini övmek onun hobisidir ve kendini beğenmediği bir zaman dilimi yoktur. Her şeyin sahibi olma isteği, onun bazen zarar görmesine neden olur fakat o bu idealinden asla vazgeçmez. Cömertliği yüzünden elindekini parasını çabucak bitiriverir. Portakal çiçeği kokusunun erkekler için afrodizyak olduğuna inanır ve kendisi de bu kokudan oldukça haz duyar. Ona alınacak kırmızı bir gül, erkeğin onu kendisine bağlamasına yeter de artar bile.