Aslan Burcu Stresten Arınma

Aslan burcunun morali bozuk olduğu zaman kesinlikle yalnız kalmamalı, arkadaşları ile bir araya gelmelidir. Ateş elementi Aslan insanlarla birlikte iken parıltısını korur. Tiyatro ya da müzeye gitmek size iyi gelecektir. Kaliteli bir restoranda kendinize ziyafet çekin, dışarıda yemek yemek Aslan burcunu her zaman neşelendirir ya da gece kulübüne gidip dans edin. Endişeli olduğunuz zamanlarda en şık giysilerinizi giyin, etraftan aldığınız iltifatlarla moraliniz yerine gelecektir. Rekabetçi bir yapınız olduğundan böyle zamanlarda kendinizden üstün gördüğünüz kişilerden uzak durmalısınız.

Aslan, ilgi ve sevgiye ihtiyaç duyan, cömert, sevecen, sıcakkanlı ve sosyal bir burçtur. Bu ihtiyacınızı göz ardı etmeyin. Yakınlarınızdan ne kadar çok sevgi ve destek görürseniz o kadar çabuk moraliniz düzelir ve sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Her şeyi abartmaya ve dramatize etmeye meyliniz var, aynı şekilde sorunlarınızı abartarak paniğe kapılabilirsiniz. Soğukkanlılıkla durumunuzu gözden geçirmelisiniz.

Bazen kendinizle çelişkiye düşebilirsiniz. Ateş elementiniz sizi harekete zorlarken, sabit niteliğiniz yeni adımlar atmanıza engel olmaya çalışır. Aslan burcu olarak ne yapmanız gerektiğinin söylenmesinden nefret edersiniz. Bu yüzden durumunuzla ilgili, iyi niyetle yapılan, işinize yarayacak eleştiri ve tavsiyeleri bile dinlemezsiniz. Etrafınızdakiler sizi belli konular hakkında uyarmaya çalışırken, Her şeyi en iyi kendinizin bildiğini düşünüp yanılmayın.

Bütün sevdiklerinizi bir yemekte bir araya getirin. İyi duygularla, sıcak bir ortamda tavsiyelerine kulak verin. Yemeği siz pişirmeye kalkmayın bu karışıklığa gelemezsiniz. Ya dışarıdan sipariş verin ya da herkes bir şeyler getirsin.

Güneş tarafından yönetilen Aslan burcu soğuk ve yağmurlu havalarda mutsuz olur. Sıcak bir yere gitme imkanınız varsa, güzel bir sahilde güneşlenirken aklınıza farklı çözüm yolları gelecektir. Buna imkanınız yoksa bile sıcak bir sauna, jakuzi ya da ısıtılmış yüzme havuzunda moraliniz yerine gelebilir.

Boğa, Terazi, Balık burçları gibi sizin burcunuz da müziğe karşı çok duyarlıdır. Müzik setinizi ayarlayın, kulaklıklarınızı takın ve sesi sonuna kadar açarak kendinizi müziğe kaptırın. Gidip kendinize yeni kaset ve CD'ler alın. Konsere, operaya gidin, gösterişli şeyler sizi mutlu edecektir. Kendinizi şımartacak lüksler bulmalısınız. Ormanların kralı olduğunuzu kendinize sık sık hatırlatın.

Aslan burcunun tenis gibi sosyal sporlar dışında spora merakı yoktur. Özellikle yalnız yapılan sporlar hiç ilginizi çekmez. Burcunuz kalbi yönetir ve stres altında iken en çok dolaşım sisteminiz bundan etkilenir. Böyle zamanlarda çok üşürsünüz. Kalabalık bir spor salonunda aerobik yaparak hem dolaşım sisteminiz düzene girecek hem de tanıdıklarınıza rastladığınız için moraliniz düzelecektir.

Aslan burcu atletik olmaktan çok yaratıcıdır, duygularınızı sürekli olarak ifade etmek istersiniz. Kısa bir hikaye, oyun yazmayı deneyin ya da resim yapın. Amatör bir tiyatro topluluğuna katılın. Gerçek bir yeteneğiniz olduğunu keşfedebilirsiniz. Hissettiğiniz herhangi bir duyguyu rolünüze yansıtabilirsiniz. Burcunuz 5. evi yönettiği için en iyi oyuncular Aslan burçlarından çıkar.

5. Ev aynı zamanda çocukları yönetir. Kendinize konsantre olmayı bırakın ( Aslan burcunun en büyük kusurlarından biridir) ve kendi çocuklarınızla ilgilenin ya da çocuklar yararına faydalı bir şeyler yapın. Çocuklar Yengeç gibi Aslan burcu için de çok önemlidir. Onlar sayesinde yeniden yüzünüz gülecek, yenilenecek ve onlarla uğraşırken sorunlarınızdan uzaklaşacaksınız.

Kendinize olan güveninizi kaybetmemelisiniz, yoksa arzu ettiğiniz rahatlıkta ilerleyemezsiniz. Sabit burç olduğunuz için özellikle en başında değişikliğe adapte olmanız oldukça zordur. Size en çok destek olan arkadaşlarınızla bir arada olun. Başarılarınızı hatırlayın, başarmak için neler yapmış olduğunuzu düşünün ve kişisel başarı formülünüzü çıkarın. Durumunuzu düzeltmek için ilk yapacağınız şey kendinize olan inancınızı kaybetmemek ve şimdiye kadar başardıklarınızla gurur duymak olacaktır. Yaptığınız her aşama sonrasında kendinizi ödüllendirmeyi ihmal etmeyin. Kısa bir süre sonra eski canlılığınıza kavuşacaksınız.