Aslan Burcu Hastalıkları

Aslan burcu vücutta kalp, omurga ve sırtı yönetir. Kalp ve sırt bölgeleri hassastır. Aslan burcu insanı heyecanı ve dolu dolu yaşamayı sevdiğinden, ilerleyen yaşlarda dingin bir yaşama dönmezse kalp yetmezliği gibi hastalıklara yakalanabilir. Kalp rahatsızlıkları, kalp romatizması, çarpıntı görülür. Kalp krizi riskleri oldukça fazladır. Dengeli bir hayat, aşırı yorulmamak ve üzülmemek sağlıklı kalmaları için çok önemlidir. İleri yaşlarda kilo sorunları olur ki bu kalp krizi riskini artırır. Sırt, adale ağrıları, omurga ve bel kemiği rahatsızlıkları olabilir. Moral bozukluğu sağlık direncini azaltır. Mikrobik hastalıklara istidat artar, ateş yükselir. Kendilerine güvenmeleri ve etrafın beğenisini kazanma çabaları yüzünden cesurca davranışları kazaya uğramalarına, kırıklara sebep olabilir. Kova burcundan zıt etki ile dolaşım sistemi rahatsızlıkları, bacak ağrıları, bacağın alt kısmında hassasiyet görülebilir. Aslanların bünyeleri genellikle güçlü olur. Hastalandıkları zaman aşırı ilgi isterler. Rol yaparak durumlarını dramatik hale sokarlar. Güçlü bünyeleri sayesinde çabuk ayağa kalkarlar. Hastalıklara karşı çok dayanıklıdırlar.

Aslanların gözleri iyi görür ve hastalıklara karşı dayanıklıdırlar. Hastalanmayı sevmezler ve hastalanacaklarını anladıklarında hemen heyecanlanırlar. Fakat rahatsızlıkları fazla uzun sürmez, iyimserlikleri ile bu durumu çabuk atlatırlar. Tüm yaşamları boyunca sporla ilgilendikleri için fiziksel yapıları sağlam olur. Aslan'lar iş yaşamına kendilerini fazla kaptırdıklarında sağlıklarına pek özen göstermezler. Aşırı çalışma nedeniyle sinir sistemleri bozulabilir. Gösteriş meraklısı olan aslanlar aynı zamanda aşırı davranışlardan ötürü kazaya uğrayabilirler.

Aslan'lar iyi yiyecekleri çok sevdikleri için aşırılığa kaçabilir ve bununla ilgili hastalıklardan özellikle orta yaşlarda zarar görebilirler. Bir işkolik olan aslan hemen kalkıp işinin başına geçmek istediği için kötü bir hasta olur, hasta olduğu dönemlerde kendine bakanları eleştirirler. Evde olsun hastanede olsun durumu acıklı bir havaya sokarak bütün ilgiyi üzerlerine çekmek isterler. Hastalığın uzamasını sevmezler. Doğuştan sağlam yapılı olduklarından çabuk ayağa kalkarlar.