Aslan Burcu Merkür İlişkisi

Merkür Aslan'da kişiye örgütleme, planlama ve tatbik edebilme yeteneği verir. Düşüncelerine bağlı ve başkaları tarafından benimsenmesini isteyen bir kişilik verir. Ayrıca tutkulu, kinsiz, temiz kalpli, inandırmada başarılı, çocuklardan ve evcil hayvanlardan hoşlanan ve güzel sanatlara karşı duyarlı, enerjik, çok süslü, dikkat çekici ve müzikten hoşlanan bir yapıda verir. Eğer 9.cu evin yerleşimi olumlu ise kişi bir diplomat veya konsolos veyahut başarılı bir işadamı olur. 5.ci evde ise kişiyi bir tiyatro yönetmeni veya büyük bir artist, müzik sanatçısı yapar.

Merkür sert etki durumunda ise; bencil, küstah, gururlu, verici olmak yerine daima alıcı, başkalarını yönlendirme isteği, alkol ve uyuşturucu bağımlısı olabilir bir tip oluşur.

Merkür Aslan burcunda düşer. Bu pozisyonda doğan kişiler dogmatik olma eğilimi gösterseler de, organizasyon yetenekleri ve konsantrasyonları hayranlık uyandıracak derecededir. Meslek yaşamlarında, hangi konu olursa olsun yönetici konumunda bulunmayı isterler. Bu yeteneklerinin kendileri de farkındadır, biraz da kibirlidirler.

Aslan sabit bir burçtur. Aslan’daki Merkür, kişinin fazla sabit fikirli olduğunu gösterir. Her zaman kendi haklıdır, düşünceleri kabul görmezse çok üzülür. Bazen de büyük kararlar karşısında vurdumduymaz ve rahat davranabilirler. Kendilerine güvenleri çok gelişmiştir. Onlar için çözümsüz bir konu olamaz. Politikacı olmak için iyi bir konum sayılır.