Aslan Burcu Babalar Nasıl Olur?

Aslan burcu erkekleri, burcun genel özelliği itibariyle dikkat çekmeyi seven, istisnasız her an göz önünde olmaktan sonsuz zevk alan bir yapıya sahiptir. Öyle ki burcunun kötü özellikleri bile onlar için bir gurur kaynağıdır. Hayatta her alanda en üstün kendisi olmak ister. En iyi olmadığı bir konuda orayı derhal terk etmekte bir sakınca görmediği gibi, orada bulunmaya devam eden kişileri de azarlamaktan hiç çekinmeyecektir. O gözlerin üzerinde olmasına öylesine alışıktır ki, küçüklüğünde onu uyurken izleyen annesi tıpkı bir sahne gösterisi izliyormuşçasına ona hayranlıkla bakarken o rüyasında sahne ışıkları altında bir pop yıldızı olduğunu görmektedir. Küçüklüğünden beri sevgi kundaklarında büyümüş, sevgi yumaklarıyla oynamış ve anne babasının elini tutmayı, sırf onu alkışlasınlar diye erken yaşlarda bırakmıştır.

Tüm bu özellikleri, onun kendi ışığından çıkıp kendine bir eş bulmasını bile oldukça zorlaştırmaktadır. Ama karısını ona hayran kitle arasından seçmeyi de ihmal etmeyecektir.

Aslan burcu babaları, tıpkı hayatta olduğu gibi ilişkilerde de kendilerini kral olarak görür. Eşini bulduğunda ise keyfine diyecek yoktur. Onu kendisine layık bir kraliçe yapmak, onun için bir zevk halini alır. Ve anında çocuk sahibi olmak istemez. Hatta mümkünse hiç çocuk sahibi olmak istemez.

Evliliğe bile çoğu zaman sıcak bakmayan aslan burcu erkeği için bir çocuk, ayak bağından başka bir şey değildir. O, karısının ilgisinin bir an olsun kendisinden ayrılmasının düşüncesine dahi tahammül edemez. Bu nedenle aslan burcu erkekleri babalıkta da çok başarılı sayılmaz. Bu burçlar çocuk sahibi olmak istemez, eğer olursa da onunla fazla ilgilenmek yerine kendiyle ilgilenmek daha cazip gelir. İleride de çocuğundan ayrı yaşamayı tercih edecektir. Çocuklar, babalarının sürekli konferans veren konuşma ve öğütlerinden zaman zaman sıkılsalar da onu daima sevgi dolu haliyle ve yaydığı sıcak ışıkla hatırlayacaklardır.

Burçlar kuşağının yavrusu için canını feda etmeye hazır babalarından biridir. Yaratıcı, sanatçı, kültürlü, verici ve cömert bir babadır. Sizi hem heyecanlandırır hem güldürür, yüreklendirir ve onurlandırır. Böylesine çok özelliği kendinde barındırır. İçindeki gençlik ateşi hiç bitmez. Yani nesil farkı diye bir zorluk yaşamazsınız. O herkes gibi olmak istemez. Sizin de olmanızı beklemez. Önce kendiniz olmanızı ister ve bunun için çabalar. Birilerinin dikkatini çekmenizden, muazzam zevk alır. Hele, sizin kızınız-oğlunuz bir tane dediler mi, zevkten dört köşe olur. Ona olan ilginizi, sevginizi göstermeniz çok hoşuna gidecektir. Hele benim babam bir tanedir dediniz mi, akan sular durur.

Sosyal ve girişkendir. Bu nedenle sizin gezmenize, eğlenmenize sesini çıkarmaz. Tabi haberi mutlaka olmalı. Çünkü başınıza bir şey gelmesinden, yanınızda olmamaktan korkar. Size söylediği sözleri dinlemenizi ve onaylamanızı bekler. Her baba gibi önemsenmeyi ister.

Ne kadar ünlü ve şöhretli olsa da, ihtiyaçlarınızı bilir, sizi asla ihmal etmez. Yuvasını inanılmaz bir güçle korur. Size kimsenin bir söz söylemesine izin vermediği gibi, bunu yapan kişiyi de rahat bırakmaz.

Babanız yuvanızın neşe kaynağıdır. Daima kendini gösterecek bir söz veya davranışta bulunur. Hele ilgi gösterdiniz mi, müthiş zevklenir.