Aslan Burcu Bebeği

Aslan burcu bebeklerinin parlak bir gülüşü ve tatlı bir halleri vardır. İster aslan burcu erkek, isterse aslan burcu kız bebekler olsun sürekli hareket halindedirler ve adeta enerji deposudurlar.

Daha küçük yaşta arkadaşlarının başına geçip onları idare etmek isteyecektir. Yani kısaca kendini kral sanır!

Cesaretlilerdir, cana yakınlardır ve evin neşesidirler. Küçük yaşlardan itibaren ailenin merkezinde olmak için gösterdikleri çaba sizi şaşırtabilir. Ailenin dikkatini çekene dek ağlayarak onların sabrını test ederler. Şirinliklerini dramatik kabiliyetleriyle birleştirmeyi ve bu gücü son zerresine kadar kullanmayı öyle iyi becerirler ki, siz ona boyun eğdiğinizi fark etmezsiniz bile.

Bu fazla kabiliyetli ve kendini beğenen çocuk başıboş bırakılırsa kibirli, etrafındakileri aşağı gören, kendini beğenmiş, gürültücü biri olabilir. Onun için daha erken çağlarda onu iyi eğitmeniz, doğruyla yanlışı öğretmeniz gerekir.

Açık havada oynanan hareketli oyunlardan zevk alan Aslan çocuğu sık sık kavgalara tutuşacak, mahalledeki çocuk gurubunun lideri olmaya çalışacaktır.

Hayal güçleri zengindir, masal dinlemeyi ve anlatmayı severler.

Herkesi, her şeyi taklit ederler. Doğuştan rol yeteneğine sahiplerdir. Küçük yaşlarda anne ve babalarıyla flört ederler. Küçük Aslan kızı annesini, küçük Aslan erkeği de babasını taklit ederek, ilk aşklarını ebeveynleriyle yaşarlar.

Çocuk Aslanlar da tıpkı büyükler gibi çevrelerindeki insanlardan farklı olduklarını düşünür, kendilerini çok beğenirler. Giyimlerine kuşamlarına düşkündürler. Onlar hiçbir zaman anne ve babalarıyla mağazaya girip onların beğendiği cici bicileri giyen çocuklar da olmazlar. İnatçıdırlar. Kendi istediklerini yapmak, giymek, oynamak tam onlara göredir.

Aslan burcu çocukları müthiş istek ve coşkularıyla aile bireyleriyle çok iyi ilişkiler kurarlar. Evlerinde sıcak bir atmosfer isterler. Zorlu kişilikleri vardır, bu nedenle zaman zaman ufak tartışmalara neden olan küçük Aslanlarla ev hayatı, her zaman hareketli ve renkli yaşanır. Komiklikler yapabilir ve herkesi eğlendirmek için uğraşırlar. Daha küçük yaşta deneyimlerini diğer aile bireyleriyle paylaşmaktan zevk alırlar. Bu olumlu yaklaşımları, aile ilişkilerini iyi bir yönde etkileyecektir.

Onunla arkadaş olup, dertlerini dinler ve hayallerini paylaşarak kendisini teşvik ederseniz vakti gelince hayatta çok ilerleyecek, başarıya erişecek ve ideal bir insan olacaktır.

Genç Aslanlar kendilerine bir yıldız gibi davranılmasını isterler. Onları zaman zaman frenleyecek sert ve otoriter bir aileye ihtiyaçları vardır. Tatlı- sert bir destekleme gelecekleri açısından daha faydalı olacaktır. Övgü ve rahatlatılmaya ihtiyaç duyarlar. Hayatın her alanında çok aktiftirler. Her an, her çeşit maceraya atılmak için beklerler. Onlarla iyi geçinen, sözlerine saygı duyan ve yanında kavga etmeyen anne-babaya güvenirler. Güçlü karakterli bu çocukların ebeveynleri ile geçinmeleri kolaydır. Ama yüksek sesle çıkışlar ve tenkit, onları olumsuz yönde etkileyecek aile ile iletişim kopukluğuna yol açacaktır. Aslan çocukları kardeşler arasında lider özelliğiyle ön plana çıkmak isterler. Fakat gerçek amaçları onlara ukalalık yapmak değil, sadece korumaktır.

Evde bir Aslan bebeği olduğu sürece aile yaşamı bu bebeğin çevresinde dönecektir. Oyunculuk yeteneği daha bebeklikten ortaya çıkmaya başlar. Çok hareketli, neşeli ve keyifli, özgürlüğüne düşkün bebeklerdir. Engellenmeyi hiç sevmezler, enerji yüklüdürler ve evin neşesidirler. Baskı altında tutulmaktan ve ne yapacağının söylenmesinden hiç hoşlanmazlar. Bebekken bile kuralları kendisi koymak isteyecek, içinde bulunduğu ortamın kralı veya kraliçesi olacaktır. Sonuç olarak her daim ekibin lideri olan Aslan bebeği, son derece neşeli ve eğlencelidir. Her zaman en konforlusunu ister. Küçük yaşlardan itibaren Aslan çocuğunun kişilik ve özgüvenini geliştirebilmesi için yeterince özgür bırakılması önemlidir. Kısıtlanmayı ve engellenmeyi reddederler. Öz saygısı oldukça yüksektir ve bu yüzden herkesten aynı saygıyı görmek ister. Zaman zaman aşırı yönetme isteği yüzünden çatışmalar yaşayabilirsiniz, çünkü kendisi yönetme konusunda sizden daha ısrarlı olabilir. Yaratıcılığını destekleyecek konulara yöneldiğinde ise sivri yönlerini pozitif bir şekilde ifade etmesi kolaylaşacaktır. Aslan burcunun kalp ve sırt bölgesi hassastır. Bebeğinizin kalbini sık sık kontrol ettirmenizde yarar vardır. Bebeğiniz büyüdüğünde dikkat çekebileceği, kendini gösterebileceği, organize edip idare edebileceği mesleklerde çalışabilir. Cesaret, güç, dayanıklılık, canlılık isteyen ve ün getirecek meslekler de Aslanlar içindir. Müdür, direktör, komutan, organizatör, yönetim kurulu başkanlığı, müfettişlik, öğretmenlik, okul, otel ve restoran gibi işyerlerinin işletmeciliği uygun mesleklerdir. Piyango, toto, kumarhaneler, eğlence düzenleme gibi uğraşılar da ilgi alanları içindedir. Tiyatro, müzik, modacılık, reklamcılık, dekorasyon, süsleme ile ilgili çeşitli dallar, mimarlık, heykeltıraşlık ve ressamlık onların alanlarına girer.