Aslan Burcu Fiziksel Özellikleri

Boyları genelde uzun ve kemikleri kalındır. Omuzlar geniş, kaslar gelişmiştir. Açık renk saçlı, pembe beyaz tenli, büyük ve yuvarlak başlıdır. Gözleri iyi görür. Kadınları saçlarını çok severler. Dış görünüşlerine çok önem vermeleri yüzünden, onları her an bakımlı görebilirsiniz. Yürüyüşleri farklıdır ve girdikleri yerlerde gözler hemen üstlerinde toplanır. Fiziksel çekiciliğinin farkında oluşu,onu daha gururlu ve ben merkezci yapar.

Aslan burcunun fiziksel özellikleri ile her zaman ve her yerde dikkat çektiği bilinir. Onlar gerçekten de bir aslan edasıyla süzülürler yer yüzünde. Mağrur bir ifade vardır hep yüzlerinde. Geniş omuzlar, düzgün bir kemik yapısı, gösterişli saçlar aslan burcunun özellikleri arasındadır. Bir kedinin sessizliği ve asil duruşu hakimdir aslan burcu olanlara. Tembel bir görünüşe de sahiptirler ama bu genellikle aldatıcıdır. Onların mücadele esnasında ne denli efor harcadıklarını görmek ve ne kadar çalıştıklarına şahit olmak ilginç bir deneyimdir.

Aslan burcunun kadınları sakin ve neşeli tavırları ile dikkat çekerler. Dik ve gururlu yürürler. Ama unutulmamalıdır ki, yırtıcılık, aslan burcunun özellikleri arasındadır. Asla burcunun kadınları bunu ancak tehlikede olduklarını hissettiklerinde yaparlar. Tırnakları kapalı gibi görünür ama çok sert ve yırtıcıdır.

Azametli tavırlar ve emreden bir eda ile kurulan ilişkiler, aslan burcunun özellikleri arasında sayılabilir. Çocukken oldukça ağır kanlıdırlar. Yavaş yürür ve yavaş hareket ederler. Konuşmaları da tedbirlidir. Aslan burcunun genel özellikleri değerlendirildiğinde, gözlerinin yuvarlak ve köşelerinin hafif çekik olduğu gözlemlenir. Saçları genellikle siyah veya kızıla çalar sarıdır.

Aslan burcunun fiziksel özellikleri çok gelişmiştir. Çoğu aslan burcu karşısındakinin de fiziksel halini etkiler. Boş bulunduğunuz bir anda, kendinizi onun karşısında esas duruşta bulabilirsiniz.