Aslan Burcu Gıcık Yönleri?

Zor bir burçtur, zor olanı sever. Aslan burcu insanı herkese hak ettiğini verme görevinin kendinde olduğunu sanır. Kendini mükemmel görür, lider olma ruhundadır. Kendisini mükemmel görür, aksini düşünenlere tahammül edemez, kendince hadlerini bildirir. Aşırı gururu insan kaybetmekten çok daha önemlidir.

Bu aslan var ya aslan. Bu komedi şey kendisinin gökten zembille indiğini sanır. Bu ıssız bir adaya düşse, yanında isteyeceği üç şeyden biri aynadır. Kendinde şeytan tüyü olduğunu düşünür. Sanki bu olmasa çevresinde ki hiç bir şey düzgün gitmeyecek gibi zanneder. Oysa en büyük yamuk kendisidir. Bunu bir odaya iki gün kapatın kesin ölür. Hele bir de odada ayna yoksa iki gün bile sürmez. Özgürlüğü asla vazgeçemeyeceği şeydir. 


Saftır aslında bu. Kuş kadar beyni olan bir insan bile bunu kolayca kandırabilir. Öyle ince detaylardan pek anlamaz. Bir yalan söylediğinde, ya da gizli bir iş yaptığında kısa sürede muhattabına kendi kendini ele verir. Çünkü plan yapacak yaptığı planı doğru düzgün uygulayacak hadi diyelim uyguladı saklayıp gizleyecek kadar potansiyel yoktur onda.

Sakın bu aslan megolamanına nasıl göründüğünüze dair bir şey sormayın. Çünkü siz kendinizi ne kadar mükemmel hissederseniz hissedin, o olumsuz bir şey bulacaktır. Bu şahsiyetle kavga ettiğiniz de , size saldıracağı ilk konu dış görünüşünüz olacaktır. Kilonuzdan tutunda, gözlerinizin şaşılığına, dudaklarınızın inceliğine kadar v.s ne varsa onu fazlasıyla ilgilendirir. Ruh sağlığı açısından tehlikelidir.

Evet küçük aslancık, sen kendini dünyanın zirvesindeki kusursuz insan sanmaya devam et, millet senle ne dalga geçiyor, haberin yok! Eleştiriye hiç gelemeyen, kendini beğenmiş zavallı aslan parçası, sen en iyisi kendini bir odaya kapat ve hayatının geri kalanını aynada oranı buranı seyrederek geçir bakalım....

Ben yarattım bu dünyayı, 

Bir de dönse etrafımda!. 

Her dediğim hemen olsun, 

Zenginlik ve ün beni bulsun...