Aslan Burcu Aşk ve Evlilik

Aşk

Aslanlar, karşı cins için çok çekici ve toplum içinde kendilerini belli eden insanlardır.

Romantik ve kolay aşık olan bu kişiler, başlangıçta partnerini ezmekten biraz hoşlanır. Bu durum karşı tarafa ağır gelebilir. İlişki ilerledikten sonra kendilerini karşı tarafa teslim ederler ve ihtiraslı bir aşığa dönüşürler. Aslan burcu üyeleri, karşı cins için çok çekici ve toplum içinde kendilerini belli eden insanlardır. İlişkide egemenliğin kendilerinde olmasını isterler. İlk adımı atmaktan hiç çekinmezler. Çekici ve karizmatiktirler. Karşısındakini özel hissettirirler. Cinsel açıdan yoğun yaşadıkları duygularını zor idare ederler. Aslan burcu insanı, partnerinde olumlu şeyleri görmeyi tercih eder. Bu ilişkiyi, destekleme ve geliştirme açısından çok yararlıdır. Bu burcun insanları mümkün olduğu kadar iş dışı tüm zamanlarını eşleri ile beraber geçirmek isterler.

Aslan burcu, tüm dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünür, bir süre sonra karşısındaki de, kaybetmek üzere olduğu bir oyunun ikinci yarısında rol aldığını görmeye başlayabilir.

Evlilik Yaşamı

Mükemmel bir eş ve anne olabilir. Aslan burcu için kontrol etmek önemlidir. Bazı insanlar için bunun sakıncası olmayabilir ama bağımsızlığına düşkün ve otoriter insanlar için ciddi bir problem oluşturur. Aslında Aslan'ın egemenliği altına girmeden ayakta durabilen bir insan, onun için çok faydalı olacaktır. Durum ne olursa olsun onunla bir evliliğin aynı zamanda renkli ve romantik geçeceğine de emin olabilirsiniz.

Aslan kadını, tapılırcasına sevilmek ister. İhmal edildiğini düşünürse hayal kırıklığına uğrar. Eşinin her zaman arkasındadır ve ona iş hayatı başta olmak üzere, her alanda gereken desteği verir. Mükemmel bir eş olduğu kadar iyi bir annedir. Aslan burcu erkeği biraz maçodur. Klasik, evinde oturmaktan mutluluk duyan kadınlardan hoşlanırlar. Bunun yanında ona evinin kraliçesi gibi davranır ve sevgili bir eş olur. Bağımsızlığına düşkün kadınlarla ise pek anlaşamaz.

Aslan burcu evliliğinde başka bir otoriteyi eşit koşullarda kabul eder. Eşi tarafından düşüncelerinin benimsenmesi onun için çok önemlidir. Ortak kararlar almaktan ve bunları uygulamaktan hoşlanır. Beraber alışverişe çıkmak, yemek yapmak, sinemaya gitmek gibi tüm aktiviteleri eşiyle beraber yapmak ister. Ona göre evlilik bir olmaktan çok biz olabilmektir. Bütünlüğü sever. Hayatın getirilerini eşiyle birlikte şikayet etmeden üstlenecektir. Eşinin isteklerini göz ardı etmeden kendi istekleriyle ilişkilendirmeye çalışır. Eşinin ona karşı saygı duyması, onu sevmesi, beğenmesi, takdir etmesi çok hoşuna gider. Güçlü ve lider yönleriyle dikkat çeken Aslan burcu, evliliğinde de güçlü, özgüveni yüksek bir eşle mutlu bir beraberlik kurabilir. Suskun, kendi fikirlerini ortaya koyamayan, pasif karakterli bir eş Aslan burcu için asla uygun değildir.

Aslan evliliğinde çocuklarının dış dünyada güçlü ve tek başına ayakta kalacak nitelikte yetişmesine önem verir. Bağımlı bir çocuk yerine özgüveni gelişmiş ama ebeveynine saygılı bir çocuk yetiştirmek ister. Buna rağmen kendisine aşırı bağlı bir çocukla rahat ederler. Çocuklarıyla her zaman uyumlu olmaya çalışır ve adeta bir öğretmen gibi onlara hayatla ilgili küçük ipuçları verirler. Çocuklarıyla oynamaktan, birlikte aktivitelere katılmaktan, aynı yatakta uzanıp keyif yapmaktan zevk duyarlar.

Evliliğinde cinsel yaşamı bir ihtiyaçtan çok dilediği gibi yaşamak olarak gören Aslan burcu, eşi gösterişsiz ve silik değilse, yeterince temiz ve bakımlıysa hiçbir zaman sorun çıkarmaz. İyi bir iş anlaşması, başarılı bir kariyer hayatı ve lüksüne yetecek kadar para kazanmak da cinsel performansını son derece olumlu etkiler.

Evlilikte Onu Neler Kızdırır?

Sorumsuz davranışlar, yargılamalar ve sürekli şikayet eden bir eş Aslan burcu için tahammül edilemez bir durumdur. Kendisini lider vasıflarını eşinde de görmek istediği için eşinin kapris yapması onu en kızdıran durumların başında gelir. Kendine bakmayan, düzensiz bir eşten hemen boşanabilir. Ona karşı saygısız ve sürekli eleştiren tavırlar eşinden soğumasına sebep olacaktır. Evliliği ortak bir iş anlaşması gibi değerlendirebilen Aslan burcu, eşinin ondan habersiz aldığı tüm kararlara da karşı çıkacaktır. Çünkü ona göre her şey evlilik hayatı boyunca ortak yapılmalıdır.

Hangi Burçlarla Doğru Bir Evlilik Kurar?

Aslan burcunu kedileştirecek biri varsa o da bir başka Aslandır. Ateş grubunun diğer bireyleri Yay ve Koç da, Aslan için iyi birer eştir. Titiz ve düzenli Başak saygılı tavırlarıyla Aslan burcuna en ideal eş olabilir.